2

روابط گردشگری کرمانشاه و عراق توسعه می‌یابد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای توسعه روابط گردشگری کرمانشاه با کشور عراق خبرداد.

وحید امیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک کرمانشاه با کشور عراق، اظهارکرد: وجود این مرز مشترک زمینه ای را فراهم کرده تا بتوانیم در حوزه های مختلف و از جمله گردشگری، تعاملاتی را با طرف عراقی داشته باشیم.

وی افزود: در این راستا توسعه روابط گردشگری با هر دو بخش اقلیم کردستان عراق و دولت مرکزی عراق را در دستورکار قرار داده‌ایم.

معاون گردشگری استان اضافه کرد: طی سالهای گذشته عموما این گردشگران عراقی بودند که به کرمانشاه سفر می کردند، اما اکنون آنها نیز درخواست دارند تا گردشگران ما هم به کشورشان سفر داشته باشند.

به گفته این مسئول، در کشور عراق بناهای تاریخی و موزه هایی وجوددارد که می تواند برای علاقمندان به این حوزه بسیار جذاب باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه های تقویت روابط گردشگری بین ما و عراق، انعقاد تفاهم نامه و اجرای برنامه های مشترک همچون رویدادها و حضور در نمایشگاه‌ها است.

وی یادآورشد: عمده تمرکز ما در بحث ارتباطات گردشگری با کشور عراق روی استانهای هم مرز با ما خواهد بود و می خواهیم در حوزه گردشگری جنب و جوشی را در مرز داشته باشیم.

معاون گردشگری استان گفت: مقدمات توسعه روابط گردشگری کرمانشاه با عراق انجام شده و امیدواریم به زودی به نتایج خوبی برسیم.

امیری تصریح کرد: زمستان امسال نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران برگزار خواهد شد و احتمالا کرمانشاه و عراق بصورت مشترک در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *